World Wide Institute,

Uluslararası saygınlığa ve geçerliliğe sahip Oxford ve Cambridge üniversitelerinin
dil eğitim sistemini esas almıştır. Bu sisteme göre İngilizce ; Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate ve Upper-intermediate  olmak üzere 5  temel seviye ve sonrasında TOEFL, “Business Class” “Sektörel İş İngilizcesi” gibi özel programlardan oluşan yapıda eğitim verilmektedir.
Grammer ağırlıklı başlangıç seviyelerinde en iyi Türk öğretmenler, konuşma ağırlıklı ileri seviyelerde ise ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenler görev yapmaktadır.  Eğitimde, dinleme – anlama – konuşma – okuma – yazma – dilbilgisi ve görsel nitelikli aktiviteler bir bütünlük içerisinde verilir.
Genel İngilizce eğitimlerinde her seviye 90 saatte tamamlanmaktadır. Her 4 üniteden sonra yapılan quizlerle sınıfın ve bireylerin eksikleri belirlenip, eksikler ek veya telafi derslerle tamamlanır. Dolayısıyla seviyenin sonuna eksiksiz gelinmiş olunur. Buna rağmen bir üst seviyeye geçemeyen öğrencilere eğer devamsızlığı %10 dan dan fazla değil ise aynı seviye ücretsiz verilir.

Seviyeler (Kurlar) 

Verimli bir İngilizce eğitimi, seviyenize en uygun sınıflarda mümkündür. World Wide Institute  öğrencileri detaylı bir seviye sınavının ardından kendilerine en uygun sınıflara yerleştirilirler. Amerika ve İngiltere`nin ciddi dil okullarında olduğu gibi, okulumuzda da toplam 5 seviyeden oluşan Eğitim Sistemi uygulanır.  Beş seviyeyi tamamlayanlar, TOEFL derslerine devam edebilirler.
Her seviye 90 saatten oluşur. Seviye boyunca her bölümün sonunda sınav yapılır.

World Wide Institute, başarısız oldukları takdirde, devamsızlığı %10`u geçmeyen ve ödevlerini eksiksiz yapmış olan öğrencilere “ücretsiz eğitim hakkı” verir.

Öğretmen kadromuzun tamamı diplomalı ve sertifikalı Yabancı ve Türk öğretmenlerden oluşur. Öğretmenlerin özgeçmişleri titizlikle incelenir ve araştırılır. Ayrıca her şubede eğitim kalitesini arttırmaktan ve geliştirmekten sorumlu eğitim müdürleri bulunur. Sadece öğretmenlerin kaliteli olması, bir dil okulunun başarılı olması için yeterli değildir. Aynı zamanda Türk personelinin de özenle seçilmiş olması gerekir. Öğrencilerimizin tüm istek ve sorunları ile bire bir ilgilenilir. Çünkü bizim için en değerli referans mezun olan öğrencilerimizdir.

A1 Seviyesi  (Başlangıç)

Hazırlık eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler Öğretmen eşliğinde gramer, dinleme, kelime bilgisi ve okuma çalışmaları yaparlar.
Kur sonunda: Öğrenciler basit konular üzerinde yabancılarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi :
IELTS 2-3  ;
TOEFL IBT 0-8 

A2 Seviyesi  ( Temel )

Temel düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli bir seviyede konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur sonunda: Öğrenciler günlük konuşmalarda yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 
– IELTS 3-4
– TOEFL IBT 9-18
– TOEIC 200-250

B1 Seviyesi  ( Orta Öncesi )

Ön-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi :
– IELTS : 4-5
– TOEFL IBT 19-40
– TOEIC 375-500
– FCE, C Derecesi

B2 Seviyesi  (Üst Orta)
Orta düzeyin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli seviyede akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 

– IELTS: 5-6.5
– TOEFL IBT 41-64
TOEIC 560-625

C1 Seviyesi  (İleri)
Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler yabancılarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 

– IELTS : 6.5-7
– TOEFL IBT 65-100
– TOEIC 690 +
– CAE

Başarı Garantisi

World Wide Institute öğrencilerine kur bitirme sınavlarında başarısız olmaları durumunda ihtiyaçları kadar olan ders saatini hiçbir ek ücret almadan tekrar etme şansı verir. (Bu durumun geçerli olabilmesi için öğrencinin devamsızlığının %10’u aşmaması ve ev ödevlerini eksiksiz tamamlamış olması gerekmektedir.)

 Seviye Tespit Sınavı

İlk defa başvuran veya kayıtlı olup uzun süre ara veren öğrencilerin verimli bir eğitim almalarını ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmelerini sağlamak amacıyla Seviye Tespit Sınavı uygulanır. Gramer (dilbilgisi), reading (okuma) ağırlıklı kolaydan zora doğru sıralanmış, 68 çoktan seçmeli sorudan oluşur.  Son değerlendirmeyi yapmak amacıyla maksimum 10 dakika süren Speaking Test (konuşma) sınavları uygulanır.
Seviye süreleri, programların yoğunluğuna bağlı olarak 1,5 ile 6 ay arasında değişir. Bu sistemde bir seviye 106 saat sürer. Hafta içi sabah, hafta içi öğlen (Ekonomik Program), hafta içi akşam, hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 14 farklı program uygulaması mevcuttur. Ders kitapları dil okulumuz tarafından öğrencilere sınıf açılımında ücretsiz olarak verilir. Öğrencilerimiz bir üst kura geçebilmek ve eğitimlerindeki başarılarını değerlendirmek amacıyla her bölüm sonunda toplam 3 sınava girerler. Hedeflenen başarı ortalaması % 70`tir. Bunun için öğrencinin derse katılımı, devam durumu ve konu testlerinden aldığı notlar etkili olur.

Seviye Ders Saati Seviye CEFR Sınavlar
A1 90 Beginner A1
A2 90 Elementary A2 ARELS
B1 90 Pre-Intermediate B1 KET
B2 90 Intermediate B2 PET,ÜDS
C1 90 Upper-Intermediate C1 TUS, KPDS, FCE
Academik TOEFL, CAE, CPE, IELTS


İngilizce “Konuşmayı” Öğrenin!

World Wide Institute,
dil öğretiminde yaygın olarak uygulanan, öğretmen merkezli ezbere dayalı klasik sınıf sisteminde,
dersi hazırlayan, takdim eden, kuralları anlatan ve öğrencilerin dil bilgisi, kelime, telaffuz ve benzeri hatalarını düzelten, derste zamanın çoğunu alan kişinin öğretmen olduğunu, öğrencinin yeterince pratik imkânı bulamadığını, dil hakkında verilen bilgileri ezberleme durumunda kaldığını önvarsaymaktadır.

Buna karşılık World Wide Institute ‘un ise bütünüyle öğrenci merkezli olduğunu; öğrencinin multimedya ortamında yanlış yapma endişesine kapılmadan ve kendi temposunda görerek, işiterek, okuyarak, çeşitli alıştırmalarla sürekli pratik yaparak dili bir alışkanlık-beceri haline getirdiğini belirtmektedir. World Wide Module’de öğrenci, öğretmen yönlendirmesi ve desteğinde öğrendiklerini pekiştirir, konuşulanları rahatlıkla anlar, tereddütsüz konuşur.

Dünya dil otoriteleri, klasik sistemde olduğu gibi dil bilgisi kurallarını değil “dili konuşmayı” öğrenebilmek için kişilerin, kendilerini hazır hissettiği ve istediği zamanlarda ders yapmaları, öğretmenlerin değil kendilerinin aktif olduğu bir sistemde eğitim görmeleri gerektiğini kabul ederler.

Dilbilimciler dil bilmenin bir beceri olduğunu, öğretmenin dil hakkında bilgi verebileceğini ama dili öğretmede tek başına yeterli olamayacağını belirtmiştir. Kişinin ‘dil becerisi’ edinebilmesi için diğer becerilerde olduğu gibi yeterince pratikyapması gerektiğini vurgulamışlardır. Kısacası öğretmen  ve mutlaka pratik ortamı gerekmektedir. Müzik için enstrüman, basketbol için saha, yüzme için havuz, pilotluk için simülasyon ortamı gibi. Dil için de multimedia aynı anlamı taşır.

World Wide Institute eğitim modülü; aynı zamanda eğlencelidir çünkü her zaman farklı sorular ve durumlarla ve karakterlerle karşılaşır. Zaman zaman şarkılar ve oyunlar da oynana bilir ve bunun tamamı yabancı dil eğitimi kapsamı içindedir.